Image module

Witaj na mojej stronie, rozgość się i korzystaj! Nazywam się Monika Rzepka i zapraszam Cię do lektury bloga.

Odżywialnia powstała z pasji do zdrowego odżywiania. Ta pasja zaczęła się z potrzeby … od poważnych problemów zdrowotnych. Po latach napadowych zawrotów głowy, szumów usznych i pogarszającego się słuchu zdiagnozowano u mnie chorobę Meniere`a. Długo to trwało, bo to i taka choroba, którą trudno się rozpoznaje. Różne mogą być jej przyczyny, u mnie na pewno stres, zbyt szybkie tempo życia oraz chyba najważniejsze – brak rozpoznania i respektowania swoich potrzeb. Często poprzez chorobę ciało komunikuje nam, że już dalej nie da rady, daje znaki by się nim zająć.  Ja długo nie chciałam i nie umiałam ich odczytać. Dopiero mały wypadek spowodował ocknięcie – szycie skroni rozciętej wskutek upadku twarzą na talerz po nagłym zawrocie głowy. Miesiąc spędzony w domu z siniakami na twarzy dał mi czas na przemyślenia i by wreśzcie poważnie zatroszczyć się o siebie i swoje zdrowie po wypadku.

Zmieniłam dietę, styl życia, zaczęłam ćwiczyć jogę, odstresowywać się, zastosowałam szeroką suplementację i zabiegi u osteopaty. Pomogło, wkrótce mogłam już normalnie, czyli  bez strachu, że się przewrócę na ulicy wyjść z domu czy znów jeździć samochodem. Dotarło w końcu do mnie, jak bardzo mogę sobie pomóc zmianą odżywiania i stylu życia. A jednak! Efekty są gigantyczne! Ale ta zmiana musi być trwała … to jest droga, którą podążam, bo wiem, że mi służy. To jednak świadczy tylko na korzyść zdrowego stylu życia – naprawdę daje efekty ;). Jeśli mi się udaje, to na pewno Tobie także się uda. Tylko spróbuj!

O tym właśnie jest Odżywialnia – jak pomóc sobie poprawić jakość życia i samopoczucia poprzez właściwe odżywienie każdej komórki naszego ciała, by mogło i miało siłę prawidłowo funkcjonować. Warto dać mu tę szansę! ☺

Odżyw się, a odżyjesz – Twoje ciało poczuje różnicę, Twój układ nerwowy, Twój umysł także. Zacznij zmiany małymi krokami, upadaj i zaczynaj od nowa, osiągaj sukcesy i podnoś się po porażkach, ucz się i zmieniaj nawyki …. Może nie będzie łatwo, za to będzie warto! Pamiętaj, zdrowy styl życia jest drogą, po której będziesz kroczyć z radością i satysfakcją ze swoich osiągnięć!  

Teraz to ja dzielę się moim doświadczeniem i wiedzą i pomagam innym …  zmienić dietę lub bardziej zwrócić się ku sobie i swojemu wnętrzu… Mam dyplom dietetyka oraz kończę kurs dietetyka klinicznego. Cały czas poszerzam moją wiedzę dietetyczną na kursach i szkoleniach, układam diety i doradzam w dokonywaniu zmian żywieniowych i redukcji wagi. Pasjonują mnie superfoods i pokarmy szczególnie odżywcze oraz ich wspomagające działanie na ludzki organizm. Wierzę, że poprzez odżywianie możemy zapewnić naszym ciałom niesamowity zastrzyk zdrowia i witalności!

Mam również bogate doświadczenie marketingowe, menedżerskie, korporacyjne. W przeszłości wiele lat w korporacji zarządzałam markami i projektami, współpracowałam z agencjami reklamowymi badawczymi  i mediowymi. Dziś ta wiedza i doświadczenia pomagają mi docierać coraz szerzej i dalej z misją Odżywialni i chęcią propagowania zdrowego stylu życia.

Informacje publikowane na blogu mają charakter informacyjny i edukacyjny, są prywatnymi opiniami i poglądami. Nie stanowią fachowej porady medycznej. Nie są przeznaczone do diagnozowania. Wszelkie rady które są na mojej stronie, stosujesz wyłącznie na własną odpowiedzialność.

Moją wiedzę o odżywianiu cały czas z przyjemnością poszerzam i pogłębiam. Odżywianie i dietetyka to fascynujące dziedziny, o szerokim oddziaływaniu na jakość naszego życia i zdrowia. Poniżej informacje o moich kwalifikacjach: